logo

مسائل مهم پزشکی در ورزش بانوان!

زنان به منظور انجام فعالیت بدنی و ورزش کردن، نیازمند رعایت برخی ملاحظات پزشکی بوده که از اهمیت بسیار بالایی در راستای بهبود عملکرد ورزشی آن‌ها برخوردار است.

به گزارش ایسنا، کم خونی، کمبود ویتامین دی، صدمات بیش مصرفی، عادت ماهیانه و…از جمله مسائل مهمی است که ورزشکاران زن باید نسبت به آن توجه ویژه داشته باشند و با رفع مسائل پیش آمده در بخش های مختلف پزشکی و درمانی شرایط مطلوب تری را به منظور انجام فعالیت بدنی و ورزش کردن خود رقم بزنند.

کم خونی

کم خونی در ورزشکاران علل مختلفی دارد که می توان به فقر آهن، تالاسمی مینور، کم خونی ورزشی، بیماری های مزمن و مسمومیت با سرب از علل شایع بروز کم خونی محسوب می شوند. بنابراین بررسی و درمان کم خونی در هر فرد باید بسته به شرایط خود فرد انجام شود. شایع ترین کم خونی در زنان ورزشکار ازنوع فقر آهن است و اصلاح ذخایر آهن در افزایش توان و استقامت هوازی و عملکرد ورزشکار و به تعویق افتادن خستگی نقش قابل توجهی دارد.

به منظور مشاهده ملاحظات مهم پزشکی در ورزش زنان که از سوی لاله حاکمی، نایب رییس بانوان فدراسیون پزشکی ورزشی تهیه شده و در اختیار ایسنا قرار گرفته است، اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *