logo

حمیده ایرانمنش: منتظر جواب ترکیه برای اردوی مشترک هستیم/ دوست داریم جزو ۱۰ تیم برتر آسیا باشیم

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز زنان می‌گوید شرایط تیم ملی برای حضور در قهرمانی آسیا با وجود کرونا و عدم اعزام بازیکنان به مسابقات برون مرزی سخت است، با این حال تلاش می‌کنند تا نسبت به دور قبل این مسابقات جایگاه بهتری کسب کنند.

به گزارش ایسنا، تیم ملی تنیس روی میز ایران اواسط شهریور ماه مسابقات قهرمانی آسیا را پیش رو دارد و ملی‌پوشان اکنون در اردوی آماده‌سازی هستند. این اردو که از ۱۳ مرداد آغاز شده است تا ۲۵ مرداد ادامه خواهد داشت و ندا شهسواری، مهشید اشتری، شیما صفایی، پریناز حاجیلو و ملیکا کرمی نفرات حاضر هستند. مریم فرعی هم که عضو تیم ملی است کرونا گرفته و این اردو را از دست داد.

ایرانمنش در مورد وضعیت آمادگی تیم و ملی‌پوشان به ایسنا گفت: تمرینات را در دو نوبت صبح و بعد از ظهر انجام می‌دهیم. بازیکنان سطح متوسطی از آمادگی را دارند چون به دلیل کرونا در شهرهایشان امکان تمرین مستمر نداشتند. در حال آماده سازی هستیم و اردوی بعدی هم از ابتدای شهریور تا زمان اعزام ادامه دارد. ممکن است قبل از اعزام اردویی مشترک با تیم ملی ترکیه در ایران داشته باشیم که هنوز قطعی نیست.

او در این مورد افزود: به ترکیه نامه زده‌ایم که اردویی ۷ تا ۱۰ روزه در تهران داشته باشیم اما ممکن است قطعی نشود. شاید به خاطر شرایط حاد کرونا در ایران موافقت نکنند. منتظر جواب هستیم و گفته‌ایم که همه پروتکل‌ها را رعایت می‌کنیم اما باید بیینیم چه جوابی به ما می‌دهند.  

ایرانمنش در مورد شانس ایران برای قرار گرفتن بین هشت تیم برتر آسیا بیان کرد: ما در مرحله گذر هستیم چون تیم ملی فعلی با تیم اعزامی به قهرمانی آسیا دو سال پیش ۵۰ درصد متفاوت است. سطح بازیکنان نزدیک شده و نمی‌توانیم بگوییم ۱۰۰ درصد بازیکن فیکس تیم ملی داریم. این شرایط دائم در حال تغییر است چرا که همه بازیکنان جوان و نوجوانی هستند که اکنون به تیم ملی راه پیدا کرده‌اند. بنابراین به زمان نیاز داریم تا به تثبیت عملکرد برسیم.

او افزود: به دلیل کرونا هم محدودیت‌هایی داریم. دو سال است که شرایط خوب نیست، غیر از مسابقات انتخابی المپیک اعزامی نداشته‌ایم و احتمالا قبل از قهرمانی آسیا هم اعزامی نخواهیم داشت. این موضوع شرایط را برای من به عنوان مربی سخت می‌کند، چون نهایتا تیم را تمرین می‌دهم و مسابقه داخلی برای بازیکنان تدارک می‌بینم اما نیاز به مسابقات برون مرزی داریم که فعلا این شرایط برایمان مهیا نشده است.

سرمربی تیم ملی ادامه داد: بازیکن نیاز به مسابقه برون مرزی دارد و نمی‌توانم بگویم چه نتیجه‌ای در آسیا می‌گیریم. ضمن اینکه قدرت‌های پینگ پنگ در آسیا هستند. یکی از رقبای اصلی ما کشور مالزی است که بازیکنانش را بعد از قهرمانی آسیایی دور گذشته ندیده‌ایم و ارزیابی ما برای آن زمان است. ازبکستان، قزاقستان و سنگاپور هم رقبای ما در مسابقات هستند. البته هنوز قرعه کشی انجام نشده است.  

ایرانمنش با بیان اینکه باید تلاش کنیم تا بهترین عملکرد را داشته باشیم، ادامه داد: به عنوان مربی در اردو تمام تلاشم را می‌کنم اما در نظر بگیرید که مهشید اشتری سه سال است که در هیچ مسابقه بین المللی شرکت نکرده،  خانم صفایی و شهسواری هم تنها در  انتخابی المپیک حضور داشتند. از طرفی ملیکا کرمی چندین سال است که مسابقه برون مرزی نرفته و مریم فرعی هم برای اولین بار به عضویت تیم ملی بزرگسالان درآمده و مسابقه نرفته است. این شرایط قطعا در نتیجه تاثیرگذار خواهد بود.

او افزود: اولین دور لیگ برتر را که سال گذشته بعد از ۱۱ ماه برگزار کردیم عملکرد بازیکنان خیلی خوب نبود اما در دور دوم بهتر شدند چون بعد از یک سال دوری وارد مسابقات شده بودند و به تدریج بهتر شدند. البته شرایط مسابقات برون مرزی سخت‌تر است، با این حال تمام تلاش خود را می کنیم و  دوست داریم که جزو ۱۰ کشور برتر باشیم چون دو سال پیش رنکینگ‌مان یازدهم شد.   

انتهای پیام 

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *