logo

آذری: توهین به نکونام، توهین به باشگاه فولاد است / مسئول حقوقی‌مان پاسخ می‌دهد

ایسنا/خوزستان مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان در واکنش به صحبت‌های مطرح شده از سوی پورموسوی پیرامون شخص نکونام و اتفاقات باشگاه فولاد، گفت: توهین به سرمربی تیم، توهین به مدیرعامل باشگاه، هواداران و همه عوامل باشگاه است، ضمن این‌که در نشست‌های خبری باید در حوزه تخصصی و فنی خودمان صحبت کنیم.

سعید آذری در گفت‌وگو با ایسنا درباره بازی شب گذشته فولاد مقابل نفت آبادان، اظهار کرد: همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد، بازی سختی بود. این بازی، دربی بزرگ فوتبال خوزستان بود و به نظرم بازیکنان دو تیم با شرافت بازی کردند و تمام تلاش خود را داشتند تا بازی از نظر فنی خوب از آب درآید. فولاد نیز یک بازی هجومی مبتنی بر اصول تاکتیکی آقای نکونام که تیم صنعت نفت را بسیار خوب آنالیز کرده بود، ارائه داد و توانستیم برنده این بازی باشیم. در ابعاد فنی، فولاد برنده این دیدار بود و جای هیچ حرف و حدیثی نیست. ما از ثانیه ۳۰ فرصت گل‌زنی داشتیم و البته صنعت نفت نیز بسیار خوب مبارزه کرد. در هر صورت بازی در گرمای بیش از ۵۰ درجه اهواز و ارائه یک بازی باکیفیت، سخت است اما هر دو تیم تلاش خود را کردند ولی همه دیدند که فولاد تیم شایسته این میدان بود و خدا را شکر پیروز شدیم.

در نشست‌ خبری در حوزه تخصصی خودمان صحبت کنیم

وی در واکنش به اتفاقات حاشیه‌ای این دیدار و درگیری بین نیمکت دو تیم و اظهارات پورموسوی در نشست خبری، عنوان کرد: من همیشه گفته‌ام که با توجه به جایگاهم، در خصوص صحبت مربیان و کادرفنی تیم‌ها اظهارنظری نخواهم داشت و از عزیزان نیز انتظار دارم در حوزه تخصصی خودشان صحبت کنند. من هفته قبل در گفت‌وگو با رسانه ایسنا این پیش‌بینی را داشتم که برخی آقایان به دنبال این هستند که عنوان کنند، باشگاه فولاد می‌توانست پول بدهد و پنجره خود را باز کند و در واقع در حال انجام تحرکات زیرجلدی هستند که می‌خواهند افرادی را که باعث بسته شدن پنجره فولاد شده‌اند، تبرئه کنند، در حالی که این موارد حوزه تخصصی است و انتظار می‌رود که دوستان در حوزه تخصصی خودشان و مسائل فنی تیم‌شان صحبت کنند و در مورد باخت تیم‌شان و درباره این‌که چرا جایگاه تیم‌شان اینجای جدول است، اظهارنظر داشته باشند. به هر حال در بازی‌های داربی با توجه به حساسیت‌هایی که وجود دارد، چنین اتفاقاتی در آن رخ می‌دهد و این تنها برای دربی خوزستان نیست و در دربی اصفهان و تهران نیز رخ می‌دهد. انتظار می‌رود، عزیزان بیشتر خودشان را کنترل کنند زیرا فوتبال برد و باخت دارد و باید از نظر روانی این ظرفیت را در خودمان توسعه دهیم تا بتوانیم تمام نتایج را تحمل کنیم و بعد از بازی، فارغ از هر نتیجه‌ای به حریفان احترام بگذاریم و وارد برخی مسائل نشویم و در نشست‌های خبری هم در حوزه تخصصی و فنی خودمان صحبت کنیم.

امور حقوقی باشگاه آماده پاسخگویی است

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان همچنین در واکنش به بخش دیگری از صحبت‌های پورموسوی درباره علت بسته شدن پنجره باشگاه فولاد، افزود: امور حقوقی باشگاه در این زمینه نیز آماده پاسخگویی است. همچنین با آقای مسعود رضائیان قائم مقام باشگاه صنعت نفت آبادان در این زمینه صحبت کردم زیرا موفق نشدم با آقای عیسی‌زاده مدیرعامل باشگاه صحبتی داشته باشم. اما باز هم تاکید می‌کنم در خصوص مسائل حاشیه‌ای بنده اصلا ورود نمی‌کنم و مجددا تاکید می‌کنم، من از قبل از این دیدار پیش‌بینی‌هایی داشتم و حتی عنوان کردم برخی آقایان اطلاعات اشتباه می‌دهند و یکسری شیطنت‌ها از سوی یک آدم تهران‌نشین صورت می‌گیرد. البته من می‌دانم که مردم خوب خوزستان و هواداران فولاد آگاه‌تر از این حرف‌ها هستند و اسیر این حواشی نمی‌شوند. ما دو بازی مهم دیگر در لیگ برتر و جام حذفی در پیش داریم و باید بگویم تمرکزمان روی این دیدارها است و اسیر حواشی نمی‌شویم و فرصت این که وقت‌مان را هم صرف مسائل حاشیه‌ای کنیم، نداریم. ما هر زمان باختیم با شرافت شکست را پذیرفته‌ایم و به حریف‌مان خسته‌ نباشید گفته‌ایم. امیدوارم فضای فرهنگی در فوتبال کشور ارتقا پیدا کند. در هر صورت ما پیش از دربی، قضایا را رصد می‌کردیم و از هواداران محترم فولاد می‌خواهم از حاشیه رفتن خودداری کنند. تمام مجموعه که شامل مجموعه هواداری می‌شود، باید متمرکز روی دو بازی پیش روی فولاد در جام حذفی و لیگ برتر باشد.

نکونام نیاز به دفاع من ندارد

وی بیان کرد: ما این حق را برای جواد نکونام و باشگاه قائل می‌دانیم که امور حقوقی‌مان پیگیر مسائلی که در نشست خبری مطرح شد، باشد. البته نکونام نیاز به دفاع من ندارد. او کاپیتان تیم‌ملی این مملکت بوده و در دو، سه جام جهانی نیز حضور داشته است و به نظرم جایگاه هر کسی در فوتبال این مملکت مشخص است. در هر صورت امور حقوقی باشگاه این موضوع را پیگیری خواهد کرد و از آقای عیسی‌زاده و باشگاه صنعت نفت آبادان هم می‌خواهم این مسئله را بررسی کنند. ضمن این‌که حق مردم خوزستان و آبادان این است که تیم‌های‌شان همیشه در رده‌های بالا باشند زیرا این جا زادگاه فوتبال و مردان بزرگ و بی‌ادعایی مثل پرویز دهداری است و به نظر من پیش آمدن چنین قضایایی برای فوتبال خوزستان، آن هم در دربی خوب نیست و باید باخت را شرافتمندانه بپذیریم و وارد قضایای دیگری نشویم. امیدوارم نفت آبادان و نفت مسجدسلیمان نیز پایان خوبی در لیگ برتر داشته باشند و فولاد هم بتواند بار دیگر پرچم افتخار فوتبال کشور را در دست بگیرد.

ریکانی نماد باشگاه نفت آبادان است

وی در ادامه با قدردانی از طالب ریکانی، کاپیتان صنعت نفت آبادان گفت: بعد از بازی صحبت‌هایی بین من و ریکانی مبادله شد و او واقعا نماد باشگاه صنعت نفت آبادان است و وقتی با او صحبت کردم، لذت بردم. ریکانی یک قهرمان با شرافت و با شرف است و در صحبت‌هایی که با او داشتم، به نظرم بی‌جهت نیست که یک قهرمان این‌قدر دوست داشتنی شود. او بسیار اخلاق‌مدار است و به صنعت نفت بابت داشتن چنین کاپیتانی تبریک می‌گویم. امیدوارم او به آن‌چه حقش در فوتبال است، برسد. او در کنترل خیلی از اتفاقات بازی، شرافتمندانه بازی را مدیریت کرد و از او تشکر می‌کنم.

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان همچنین با قدردانی از نکونام، بازیکنان و پرسنل باشگاه، گفت: درست است شاید کار تا امروز طبق آن‌چه دلمان می‌خواسته است، به نحو احسن پیش نرفته است اما جا دارد از بازیکنان‌مان تشکر کنم و اگر کم و کاستی بوده، مقصر سعید آذری است، وگرنه سایر عوامل کار خود را به خوبی انجام داده‌اند.

توهین به نکونام، توهین به باشگاه است

وی در پایان مجددا با اشاره به صحبت‌های مطرح شده در نشست خبری سرمربی صنعت نفت آبادان، تاکید کرد: توهین به سرمربی تیم، توهین به مدیرعامل باشگاه، هواداران و همه عوامل باشگاه است. همه ما مثل کوه پشت سر آقای نکونام هستیم. نکونام در باشگاه فولاد زحمت کشیده است و حتی این حق را دارد در خصوص مسائل مطرح شده، مصاحبه داشته باشد و روشنگری کند. هر چند که فعلا تمرکزمان روی دو بازی اخیرمان است.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *