logo

صعود ۴ آزادکار ایران به نیمه نهایی قهرمانی جوانان جهان

در جریان رقابت‌های ۵ وزن دوم کشتی آزاد جوانان جهان، ۴ آزادکار ایران راهی نیمه نهایی شدند.

به گزارش ایسنا، در جریان رقابت‌های ۵ وزن دوم کشتی آزاد جوانان جهان در روسیه، رحمان عموزاد خلیلی در وزن ۶۱ کیلوگرم، امیرحسین فیروزپور در وزن ۸۶ کیلوگرم، مهدی حاجیلوئیان در وزن ۹۲ کیلوگرم و علی اکبرپور در وزن ۱۲۵ کیلوگرم به مرحله نیمه نهایی راه یافتند و سبحان یاری در ۷۴ کیلوگرم نیز مقابل حریفی از قرقیزستان شکست خورد.

در وزن ۶۱ کیلوگرم، رحمان عموزاد پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر بارتوز سولتیس از لهستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله  یک چهارم نهایی با نتیجه ۱۲ بر ۲ از سد ابوالفضل نصیراف از آذربایجان گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. عموزاد در این مرحله به مصاف فئودور بالتویف از روسیه می‌رود.

در وزن ۷۴ کیلوگرم، سبحان یاری پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۱۶ بر ۹ مغلوب استامبول ژانیبک اولو از قرقیزستان شد و باید منتظر حضورش در دیدار فینال باشد تا وی نیز شانس ادامه کار برای کسب مدال برنز را به‌دست آورد.

در وزن ۸۶ کیلوگرم، امیرحسین فیروزپور در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر ۶ جاشوا مورودیون از آلمان را مغلوب کرد. وی در دور دوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۹ بر ۴ اسلام کاراتویف از روسیه را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. فیروزپور در این مرحله به مصاف داویتی کوگواشویلی از گرجستان می‌رود.

در وزن ۹۲ کیلوگرم، مهدی حاجیلوئیان پس از استراحت در دور اول در دور دوم با با نتیجه ۱۰ بر صفر و امتیاز عالی موحامد گیمری از ترکیه را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۱۰ بر صفر سرگئی سارگیسیان از ارمنستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله به مصاف نیکولاس دی لانگی از آفریقای جنوبی می‌رود.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم، علی اکبرپور در دور اول با نتیجه ۱۲ بر ۲ و امتیاز عالی ارسلانبک توردوبکوف از قرقیزستان را از پیش رو برداشت وی در دور دوم و در مرحله یک چهارم نهایی آندری بستایف از روسیه را با نتیجه ۶ بر ۳ مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله به مصاف ویات هندریکسون از آمریکا می‌رود.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *