logo

۵۰۰ هزار خانوار نیازمند جدید تا پایان سال تحت حمایت کمیته امداد قرار می‌گیرند

رئیس کمیته امداد شناسایی و حمایت از خانواده‌های نیازمند را از وظایف ذاتی این نهاد دانست و گفت: تا پایان سال ۵۰۰ هزار خانوار نیازمند جدید تحت حمایت کمیته امداد قرار می‌گیرند.

به گزارش ایسنا، امروز طی مراسمی و در قالب طرح اطعام غدیر، چهار میلیون و ۴۰۰ هزار پرس غذای گرم در سراسر کشور طبخ و میان خانواده‌های نیازمند توزیع شد.

سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد با حضور در اردوگاه امام علی (ع) استان البرز ضمن تبریک دهه ولایت و امامت و عید سعید غدیر گفت: امروز با همکاری مراکز نیکوکاری استان البرز ۴۰۰ هزار پرس غذای گرم در سطح استان طبخ و توزیع شد.

وی افزود: همچنین با کمک مردم نیکوکار و خیران ۵۰ هزار بسته معیشتی برای اقشار مستضعف استان البرز تهیه و ارائه شد.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه روز عید غدیر روز اطعام نیازمندان است، خاطرنشان کرد: در قالب طرح اطعام غدیر در سراسر کشور چهار میلیون و ۴۰۰ هزار پرس غذای گرم در اختیار مددجویان و خانواده‌های محروم قرار گرفت.

بختیاری اظهار کرد: همچنین ۲۲۰ هزار بسته معیشتی میان ولی‌نعمتان در سراسر کشور که توسط مراکز نیکوکاری شناسایی شده‌اند، توزیع شد.

رئیس کمیته امداد شناسایی و حمایت از خانواده‌های نیازمند را از وظایف ذاتی کمیته امداد دانست و گفت: تا پایان سال ۵۰۰ هزار خانوار نیازمند جدید تحت حمایت کمیته امداد قرار می‌گیرند.

رئیس کمیته امداد بیان کرد: با اجرای طرح‌های اشتغال در کمیته امداد، در سال جاری ۱۰۰ هزار خانواده به خودکفایی رسیده و از حمایت این نهاد خارج می‌شوند.

بختیاری با تقدیر از مشارکت مراکز نیکوکاری، بسیج، سپاه و اصناف و بازاریان در طرح اطعام غدیر ادامه داد: طبخ و توزیع غذای گرم با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، در این مراسم همچنین آیت‌الله حسینی همدانی، نماینده ولی فقیه در استان البرز با تجلیل از عید غدیر گفت: واقعه غدیر یک رویداد وحدت‌بخش است که تعلق به کل جامعه اسلامی دارد.  وی ضمن صدور دستور آغاز توزیع چهار میلیون و ۴۰۰ هزار پرس غذا میان نیازمندان و مددجویان در سراسر کشور افزود: حرکت‌های مردمی همانند طبخ و توزیع غذای گرم برکات زیادی برای همه آحاد جامعه دارد.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *