logo

تربیت بیش از ۱۶۸ هزار معلم در دانشگاه فرهنگیان/ آمادگی برای تولید محتوای مهدهای کودک‌

رئیس دانشگاه فرهنگیان گفت: برای پاسخگویی به نیازهای آموزش و پرورش باید برای تامین نیرو برنامه داشته باشیم. دانشگاه فرهنگیان به ازای میزان خروجی و بازنشستگان از سیستم، ۱۶۸ هزار و ۶۵۲ نفر نیرو تربیت کرده است.

به گزارش ایسنا، حسین خنیفر در سی و پنجمین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش سراسر کشور که در اردوگاه باهنر برگزار شد با اشاره به برنامه توسعه شایستگی‌های حرفه ای منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: ناگزیز هستیم تا سال ۱۴۱۰ معلم تربیت کنیم. سناریوهای مختلفی برای تربیت معلم وجود دارد که به طور کامل از مسیر دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی می‌گذرد.

وی افزود: برای پاسخگویی به نیازهای آموزش و پرورش باید برای تامین نیرو برنامه داشته باشیم. دانشگاه فرهنگیان به ازای میزان خروجی و بازنشستگان از سیستم، ۱۶۸ هزار و ۶۵۲ نفر نیرو تربیت کرده است.

رئیس دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه این دانشگاه در مقام تربیت کننده نیرو است و نه برنامه ریز نیروی انسانی و برنامه ریزی از سوی وزارت آموزش و پرورش انجام می شود، گفت: گزینش و استخدام در اختیار این دانشگاه نیست و تغییر روندها در جذب دانشجویان از سوی وزارت آموزش و پرورش اعلام می شود. همچنین تغییرات سن و سایر شرایط پذیرش داوطلبان بر عهده وزارت آموزش و پرورش، نهاد گزینش و شورای عالی آموزش و پرورش است.

خنیفر افزود: این آمادگی را داریم برای مهدهای کودک‌ برنامه درسی تدوین و محتوای درسی متناسب با سرفصل‌ها داشته باشیم.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *