logo

آموزش و پرورش در مهر ۱۴۰۰ چگونه خواهد بود؟

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش با اشاره به جزئیات برگزاری سی و پنجمین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش سراسر کشور گفت: این اجلاس باید به سوالاتی که مخاطبین، مدیران و روسای مناطق آموزش و پرورش در محورهای مهمی دنبال خواهند کرد، پاسخ دهد از جمله اینکه آموزش و پرورش در مهر ۱۴۰۰ چگونه خواهد بود؟

به گزارش ایسنا، قاسم احمدی لاشکی در مراسم افتتاحیه سی و پنجمین اجلاس مدیران و رؤسای آموزش و پرورش سراسر کشور که صبح امروز در اردوگاه باهنر آغاز به کار کرد گفت: دو سال متمادی است بلای عالم گیر کرونا توفیق زیارت حضوری مدیران و روسای آموزش و پرورش را به عنوان تلاشگران و سربازان دلسوز نظام تعلیم و تربیت کشور را از ما سلب کرده و امیدواریم با دفع این ویروس منحوس، اجلاس سی و ششم را در وضعیت طبیعی و به صورت کاملاً حضوری برگزار کنیم.

وی افزود: سی و پنجمین اجلاس به صورت مجازی با حضور حدود ۵۰ تن از اعضای شورای معاونان و مدیران حوزه ستادی در محل برگزاری اجلاس و حدود ۱۳۰۰ نفر از مدیران کل، رؤسای آموزش و پرورش و اعضای شورای معاونین استان‌ها از طریق غیر حضوری در مراکز استان‌ها و همچنین چند میلیون نفر از مدیران مدارس، معلمان، جمعی از اولیاء و دانش آموزان در بستر شاد از امروز سه شنبه، پنجم مرداد ماه برگزار می‌شود.

احمدی افزود: سال گذشته، اجلاس سی و چهارم پس از چهار سال وقفه با تاکید وزیر، برگزار شد و رضایت حدود ۹۷ درصدی مدیران و روسای آموزش و پرورش را به دنبال داشت. برگزاری اجلاس سی و پنجم نیز در دستور کار قرار گرفت، زیرا اعتقاد بر آن است که ارائه مهم‌ترین برنامه‌ها، سیاست‌ها و راهبردهای آموزش و پرورش در چنین فضایی، با انگیزه مضاعف و آموزش یکپارچه نگاه و فهم مشترک، موجبات تعالی آموزش و پرورش را فراهم می‌کند.

وی با بیان اینکه معتقدیم تغییر دولت‌ها می تواند به مثابه رشته ورزشی دوی امدادی که در آن هر کدام از اعضای تیم، بخشی از مسیر را طی می‌کنند، باشد، گفت: آموزش و پرورش هدفمند، چاره‌ای جز ادامه مسیر با برنامه‌ای دقیق در راستای سند تحول بنیادین نداشته و در تحول تعلیم و تربیت هیچ راه میانبری وجود ندارد. 

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه امروز دنیا به این نتیجه رسیده است تحول در نظام ملی آموزش و پرورش حداقل ۲۰ الی ۳۰ سال طول خواهد کشید، گفت: هیچ تقویم سیاسی قادر به حفظ چنین دوره زمانی نیست.

وی ادامه داد: در راستای دستور وزیر آموزش و پرورش در روز شانزدهم تیرماه مبنی بر لزوم برگزاری اجلاس سی و پنجم، جلسات متعدد در دبیرخانه دائمی برگزار و کمیته های هفتگانه؛ «علمی و محتوایی»، «پشتیبانی و تامین منابع»، «فناوری اطلاع‌رسانی، تشریفات»، «سلامت و بهداشت»، «حراست و امنیت» و «نظارت و ارزیابی» تشکیل و مقرر شد این اجلاس طی دو روز در اردوگاه شهید باهنر تهران و مراکز استان‌ها با شعار کلیدی نصیب برابر آموزشی – ارتقاء کیفیت یادگیری – تربیت تمام ساحتی در گام دوم انقلاب برگزار شود.

وی اهداف و برنامه های این دوره از اجلاس را برشمرد و گفت: این اجلاس باید به سوالاتی که مخاطبین، مدیران و روسای مناطق آموزش و پرورش در محورهای مهمی دنبال خواهند کرد، پاسخ دهد از جمله اینکه آموزش و پرورش در مهر ۱۴۰۰ چگونه خواهد بود؟ سناریوهای بازگشایی مدارس کدامند؟استراتژی تامین منابع انسانی چگونه خواهد بود؟ برای کیفیت بخشی به امور آنان چه اقداماتی نیاز است؟چه تحولی در برنامه‌های درسی، محتوا و مواد آموزشی ایجاد خواهد شد؟

معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: چگونه به تحول و برقراری عدالت در فرصت های یادگیری برخوردار از کیفیت دست خواهیم یافت؟ نحوه مراقبت از بزرگترین دستاورد دهه اخیر وزارت آموزش و پرورش شبکه آموزشی دانش آموز(شاد) چگونه خواهد بود؟ مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا پیرامون واکسیناسیون فرهنگیان قبل از آغاز سال تحصیلی جدید برای ورود مجدد به آموزش حضوری، توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی چگونه عملیاتی خواهد شد؟ نمایندگان مجلس شورای اسلامی لایحه تقدیمی دولت پیرامون نظام رتبه بندی معلمان را چگونه و چه زمانی به سرانجام خواهند رساند؟

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *