logo

مشکل ارتفاع پل شهید همدانی حل می‌شود

ایسنا/همدان شهردار همدان با بیان اینکه به مشاور پل شهید همدانی ابلاغ شده که طرح را بازنگری کند، گفت: این کار انجام شده است و بر اساس آن، مشاور طرح جدیدی داده که مشکل ارتفاع حل شود.

عباس صوفی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه طبق طرح جدید، خودروها از یک دهانه دیگر پُل عبور می‌کنند و مشکل ارتفاع حل می‌شود، اظهارکرد: اگرچه طراحی این پل در دوره مدیریت شهری قبل اتفاق افتاده اما مدیریت فعلی باید در این زمینه پاسخگو باشد.

وی با اشاره به اینکه طراحی پل شهید همدانی مربوط به سال ۹۴ و دوره مدیریت شهری قبل است، خاطرنشان کرد: مدیریت فعلی از دی‌ماه سال ۹۶ کار خود را آغاز کرد و این پل باید مردادماه سال ۹۷ تکمیل می‌شد اما در آن زمان تنها ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت.

صوفی با تأکید بر اینکه در هر صورت مدیریت فعلی باید درباره این پل پاسخگو باشد، تصریح کرد: پل بر اساس نظر مشاور طراحی شده و به دلیل وجود دو منطقه نظامی در آن منطقه ارتفاع نخورده است و با حداقل ارتفاع انجام شده است، همچنین طبق گفته مشاور از روز اول طراحی برای خودروهای سواری و ایستگاه تاکسی انجام شده و برای دور برگردان ماشین‌های سنگین طراحی نشده است.

شهردار همدان با بیان اینکه همه جا پل‌ها ضوابط ارتفاعی دارند و این پل نیز استثناء نیست، اضافه کرد: کلیات پل شهید همدانی مشکل ندارد و پس از بازنگری و ارائه طرح جدید توسط مشاور مشکل ارتفاع حل می‌شود اما با همه این توصیفات پل از روز اول بر اساس نظر مشاور ساخته شده است.

وی با اشاره به اینکه مدیریت فعلی تنها این پل را تکمیل کرده است، افزود: تابلوها و علائم راهنمایی و رانندگی در این منطقه نصب شده تا عرض و ارتفاع مشخص شود، علاوه بر این شاید مدیریت قبل و معاونت فنی باید به مواردی که در حال حاضر پیش آمده اشکال می‌گرفتند اما این اتفاق نیفتاده است و با سپاه و نیرو انتطامی نیز توافق کرده‌اند.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *