logo

راه‌اندازی پلتفرم آمایش و برنامه‌ریزی در استان تهران

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران از راه‌اندازی پلتفرم آمایش و برنامه‌ریزی در استان تهران خبر داد و گت: پلتفرم آمایش و برنامه‌ریزی در استان تهران بستری برای تصمیم‌سازی دقیق و شفاف را در این استان فراهم می کند.

مسعود شفیعی در گفت وگو با ایسنا در تشریح روند راه اندازی پلتفرم آمایش و برنامه‌ریزی برای استان تهران به عنوان یک نیاز اساسی برای تصمیم‌سازی دقیق و شفاف اظهارکرد: سکو یا پلتفرم آمایش و برنامه‌ریزی استان تهران نیاز امروز مدیران و مسئولان استانی برای تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری در خصوص برنامه‌ریزی و توسعه در استان تهران است.

وی افزود: در حوزه توسعه و برنامه‌ریزی در استان تهران، مهم‌ترین نهاد تصمیم‌گیرنده شورای برنامه‌ریزی و توسعه است و در کارگروه آمایش، محیط زیست و زیربنایی این شورا تصمیم‌های مهمی گرفته می‌شود که متاسفانه به سبب نبود پلتفرم جامع در خصوص طرح آمایش استان تهران برخی مغایرت‌ها با سند به چشم می‌خورد که اگر چنین پلتفرمی راه‌اندازی و همچون محوری همه تصمیمات بر طبق آن گرفته شود، دیگر شاهد مغایرت‌ها نخواهیم بود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران ادامه داد: فقدان پلتفرمی مبتنی بر اطلاعات مکانی در کنار مطالعات آمایش موجب ناهماهنگی بین دستگاه‌های متولی شده و این امر جای نگرانی دارد. اضافه شدن منوی مخاطرات طبیعی به این پلتفرم که شامل برنامه‌ها، اسناد، دستورالعمل‌ها و نقشه‌های موقعیت مکانی است علاوه بر تکمیل این پلتفرم، دید جامع‌تری را به مسئولان و مدیران استان می‌دهد تا بهترین نتایج از جلسات گرفته شود.

وی تاکید کرد: لازم است این پلتفرم در چند فاز و براساس شرح خدمات جامع راه‌اندازی شود همچنین قابلیت اتصال به دیگر پلتفرم‌ها را دارا باشد. ایجاد دسترسی عمومی برای هموطنان در خصوص این پلتفرم و جاری‌شدن رویکرد دانایی عمومی درباره اتفاقات درون شهر علاوه بر آگاه شدن هموطنان موجبات حمایت آنان را نیز فراهم می‌کند.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *