logo

تداوم غربالگری کرونایی مسافران ورودی به کشور/ قرنطینه ۱۸۷ نفر

سخنگوی جمعیت هلال احمر از پایش سلامت ۴۸۱ هزار و ۱۲۶ نفر از مسافران ورودی به کشور از نظر ابتلا به کرونا خبر داد.

محمد حسن قوسیان مقدم در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اجرای طرح پایش سلامت و مراقبت بهداشتی مسافران ورودی به کشور که از روزهای پایانی اسفند سال ۱۳۹۹ آغاز شده است و اکنون نیز ادامه دارد، اظهارکرد: در اجرای این طرح که با همکاری جمعیت هلال احمر همراه با وزارت بهداشت در حال اجراست تا صبح امروز (اول مردادماه) وضعیت سلامت۴۸۱ هزار و ۱۲۶ نفرمسافر ورودی به کشور از نظر ابتلا به کرونا مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته و علائم کرونا در آنان کنترل شده است.  

وی با بیان اینکه طی این مدت ۱۸۷ نفر هم به دلیل دارا بودن علائم ابتلا به کووید۱۹ به قرنطینه منتقل شدند، تصریح کرد: این آمار در مقایسه با روز قبل از خود سه مورد افزایش یافته و از ۱۸۴ نفر به ۱۸۷ مورد رسیده است.  

 سخنگوی جمعیت هلال احمر با بیان اینکه تاکنون ۴۸ هزار و ۱۱۵ تست pcr و ۶۷ هزار و ۷۸۰ تست فوری کرونا از مسافران اخذ شده است، گفت: ۴۷۱ نیروی عملیاتی در اجرای این طرح مشارکت دارند.

به گفته قوسیان مقدم، در حال حاضر این طرح در ۲۸ ورودی کشور از جمله پایانه‌های مرزی، دریایی و هوایی اجرا می‌شود و همچنان تا هر زمانی که ستادملی مقابله با کرونا بخواهد آن را ادامه خواهیم داد.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *