logo

آخرین وضعیت خسارات سیل در چالدران

ایسنا/آذربایجان غربی فرماندار چالدران گفت: ۲۷ روستا از سیل روز گذشته در این شهرستان آسیب دید.

 حسن محمدزاده در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه در پی سیل شدید جاری شده در این شهرستان و تخریب پل و راه ارتباطی چالدران با شهرستان های همجوار بلافاصله نیروهای امدادی و ارزیابی به محل حادثه دیده اعزام شدند که یک مسیر انحرافی جهت ادامه ترددها برپا شد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه متاسفانه به دنبال سیل رخ داده یک دهنه از این پل تخریب کامل شده است، افزود: این سیل ۲ مصدوم سرپایی داشت که بلافاصله به مراکز درمانی جهت بررسی های بیشتر اعزام شدند که در حال حاضر حال مساعدی دارند.

فرماندار چالدران با تاکید بر اینکه برق ۲ روستا در پی این سیل قطع شده بود، اظهار کرد: با اقدامات صورت گرفته از سوی اداره برق از شب گذشته برق یک روستا وصل و یک روستای دیگر نیز در دست اقدام است.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه شاهد تحت تاثیر قرار گرفتن ۲۷ روستای چالدران از این سیل هستیم، افزود: ۲ روستای این شهرستان در پی این سیل با قطعی آب مواجه شدند که امید داریم با تدابیر اندیشیده شده و اجرایی شده تا ساعاتی دیگر آب این روستاها نیز متصل بشود.

محمد زاده با اشاره به اینکه ۱۹ خانه در پی سیل روز گذشته آسیب دیده اند، افزود: ۹ روستا خسارت شدیدی را به دنبال این سیل شاهد هستند که امکانات امدادی و زیستی برای آنها ارسال شده است.

وی با اشاره به اینکه نیروهای امدادی و ارزیابی در محل حادثه حضور دارند و به برآورد خسارات می پردازند، افزود: با دستورات استاندار و همچنین سایر ادارات تخیل با تامین هزینه تعمیر، فرایند احداث و ترمیم پل و راه ارتباطی طی روزهای آینده پیگیری می شود.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *