logo

نماینده مردم نطنز در مجلس: جهاد دانشگاهی طرح‌های خوداتکای نوینی برای پیشرفت علم ارائه دهد

ایسنا/اصفهان نماینده مردم نطنز، قمصر و بادرو در مجلس شورای اسلامی گفت: جهاد دانشگاهی در تجاری‌سازی علوم می‌تواند مؤثر واقع شود و طرح‌های خوداتکای نوینی برای پیشرفت علم ارائه دهد.

رحمت‌الله فیروزی در گفت‌وگو با ایسنا درباره دستاوردهای جهاد دانشگاهی در چهار دهه گذشته، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی نهادی برخاسته از بطن انقلاب است که اوایل انقلاب به منظور بهبود وضعیت فرهنگی و علمی در دانشگاه‌ها شکل گرفت و در ۴۰ سال گذشته در بخش‌های مختلف علمی و فرهنگی خدمات زیادی را به کشور ارائه داده است به طوری که هر یک از این خدمات در خودکفایی علمی و … نقش مهمی داشته است.

وی افزود: جهاد دانشگاهی به عنوان یک نهاد علمی و فرهنگی به دور از سیاسی‌کاری همیشه به کشور و دانشگاهیان خدمات ارزنده‌ای را ارائه داده و هم‌اکنون نیز در حوزه‌های مختلف به دور از هر گونه حاشیه مشغول فعالیت است.

نماینده مردم نطنز، قمصر و بادرود در مجلس با بیان اینکه جهاد دانشگاهی به عنوان یک نهاد امیدآفرین نقش مهمی در دستیابی به علوم روز دنیا دارد، گفت: این نهاد می‌تواند با بررسی فعالیت های تحقیقی و پژوهشی برنامه‌های درازمدت آموزشی کشور را ترسیم کند. برای مثال مشکلات موجود در نظام آموزشی کشور را احصا کند و طرح‌های خوداتکای نوینی را برای پیشرفت علم و توسعه آن ارائه دهد.

فیروزی ادامه داد: جهاد دانشگاهی در تمام ابعاد می‌تواند کمک کننده و پیشنهاد دهنده باشد چرا که امروز برای رسیدن به قله‌های رفیع علم و دانش نیازمند کار جهادی هستیم که جهاد دانشگاهی در این زمینه می‌تواند نقش اصلی را بر عهده بگیرد. همچنین در تجاری‌سازی علوم، جهاد دانشگاهی می‌تواند مؤثر واقع شود و مشاوره دهنده خوبی برای مسئولان عالی‌رتبه باشد.

وی خاطرنشان کرد: جهاد دانشگاهی به این دلیل که نهادی علمی است باید مشکلات و مسائل استان اصفهان را که با زندگی روزمره مردم مرتبط است شناسایی و علل به وجود آمدن این مشکلات را ریشه‌یابی و سطح‌بندی و طرح‌های کارشناسی ارائه کند. این نهاد انقلابی برای تولید علم و کاربردی کردن آن به منظور بهره برداری از آن باید نقش‌آفرینی کند.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *