logo

حل مشکلات آبی خوزستان تا ۵۰ سال آینده با اجرای سد بختیاری

ایسنا/خوزستان نماینده دزفول گفت: کارشناسان معتقد هستند که اگر سد بختیاری اجرا شده بود بسیاری از مشکلات کنونی را نداشتیم و اگر اجرا شود نیز تا ۵۰ سال آینده مشکل آبی در خوزستان نخواهیم داشت.

سید احمد آوایی در جلسه ستاد مدیریت بحران و شورای کشاورزی استان خوزستان که امروز (۲ مردادماه) برگزار شد، اظهار کرد: کارشناسان معتقد هستند که اگر سد بختیاری اجرا شده بود بسیاری از مشکلات کنونی را نداشتیم و اگر اجرا شود نیز تا ۵۰ سال آینده مشکل آبی در خوزستان نخواهیم داشت.

به گزارش ایسنا، وی افزود: در خصوص انتقال آب از سرشاخه‌های کارون، متخصصین اعتقاد دارند که انتقال آب شرب هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند. سدهای دز و کارون ذخیره آب به اندازه کافی داشتند اما متاسفانه این اعتقاد وجود دارد که در آذرماه و دی‌ماه رهاسازی بی‌جایی شده بود که می‌توانست انجام نشود. اکنون نیز رهاسازی ۱۲۰ مترمکعب بر ثانیه از کرخه و ۱۰۰ مترمکعب بر ثانیه از دز کافی است و بیش از این نیاز نیست و مشکل آبی خوزستان حل خواهد شد.

نماینده دزفول در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر در خصوص وام کشاورزان منطقه، یک سال استمهال داده شود، برخی از خسارت‌ها جبران خواهد شد.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *