logo

بررسی مشکلات بیماران پروانه ای در کمیسیون بهداشت

بررسی مشکلات بیماران پروانه ای در کمیسیون بهداشت

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از بررسی مشکلات مربوط به بیماران پروانه ای خبر داد و گفت که رفع مشکلات بیماران پروانه ای مورد تاکید کمیسیون بهداشت است.

زهرا شیخی در گفت و گو با ایسنا در توضیح جلسه امروز کمیسیون بهداشت و درمان گفت: در این جلسه گزارش آقای میرمحمدی در مورد بیماران پروانه‌ای با حضور نمایندگانی از خانه‌ ای بی ( موسسه خیریه حمایت از بیماران پوستی خاص) و سازمان غذا و دارو مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: گزارش نمایندگان خانه «ای بی» با آمار اعلام شده توسط سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت مطابقت نداشت لذا آقایان محسنی بندپی و اسحاقی از طرف کمیسیون مامور پیگیری موضوع و بازرسی انبارها شدند تا گزارش مکتوبی را به کمیسیون ارائه کنند. این موارد مورد راستی آزمایی قرار می‌گیرد تا دلیل مشکلات مشخص شود.
 
شیخی با تاکید بر اینکه رفع مشکلات بیماران پروانه ای مورد تاکید کمیسیون بهداشت است، افزود : طبق اعلام وزارت بهداشت، در سال جاری یک و نیم میلیارد تومان برای پانسمان بیماران پروانه‌ای به طور کامل پرداخت شده، همچنین سازمان غذا و دارو هم بیان کرده که سرانه هر بیمار سالانه 150 میلیون تومان است که به آنها تعلق می گیرد و تمامی تلاششان را برای کمک به بیماران می کند.
 
وی در پایان گفت:البته اعتقاد خانه‌ ای بی بر این است که این اعتبارات به طور کامل اختصاص پیدا نکرده به همین دلیل قرار شد دو عضو کمیسیون این موارد را بررسی کرده و گزارشی به کمیسیون جهت تصمیم گیری ارائه کنند.
انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *