logo

بررسی تقاضای اعمال ماده ۲۳۴ از سازمان مدارس استثنایی کشور در کمیسیون آموزش

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از بررسی تقاضای اعمال ماده 234 آیین نامه داخلی از سازمان مدارس استثنایی کشور خبر داد.

رضا حاجی‌پور در گفت و گو با ایسنا در توضیح جلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقققات گفت: در این جلسه تقاضای عده‌ای از نمایندگان برای اعمال ماده 234 آیین نامه داخلی از سازمان مدارس استثنایی با حضور حسینی رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: نماینده متقاضی و رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور توضیحاتی ارائه کردند که ایرادات مطرح شده ناظر به مواردی همچون عزل و نصب‌ها، وعده‌های اجرایی نشده و نبود تخصص در سازمان بود در نهایت مقرر شد ظرف یک هفته آینده مستندات لازم ربای بررسی دقیق تر این درخواست به کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات ارائه شود.

طبق ماده 234 آیین نامه داخلی مجلس، هرگاه حداقل 10 نفر از نمایندگان و یا هرکدام از کمیسیون‌ها، عدم رعایت شئونات و نقض یا استنکاف از اجرای قانون یا اجرای ناقص قانون توسط رئیس‌جمهور و یا وزیر و یا مسئولین دستگاه‌های زیرمجموعه آنان را اعلام کند، موضوع بلافاصله از طریق هیأت رئیسه جهت رسیدگی به کمیسیون مربوطه ارجاع می‌شود.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *