logo

بررسی اولویت های نظارتی و تقنینی کمیسیون شوراها در سه سال پیش رو

سخنگوی کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها از بحث و بررسی پیرامون اولویت های تقنینی و نظارتی کمیسیون در سه سال پیش رو در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

روح الله نجابت در گفت وگو با ایسنا، ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها؛ بیان کرد: جلسه امروز کمیسیون با حضور رئیس مجلس برگزار شد و در این جلسه اولویت های نظارتی و تقنینی کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در اجلاسیه دوم و سه سال پیش رو مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی در ادامه اظهار کرد: در این جلسه ابتدا رئیس کمیسیون دغدغه های کمیسیون را مطرح کردند سپس تعدادی از اعضای کمیسیون نکات خود را در این موضوع ارائه کردند و نهایتا رئیس مجلس نکات خود را پیرامون اولویت های تقنینی و نظارتی کمیسیون، بیان کردند.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: آنچه که در جلسه بحث شد و به عنوان اولویت های کمیسیون از آن یاد شد؛ بحث اصلاح نظام اداری و اجرایی کشور است که مهم ترین اولویت کمیسیون در ادامه راه است. طرح مدیریت جامع شهری و روستایی خیلی مفصل در این زمینه ورود کرده و مقرر شد به عنوان یکی از اولویت های کمیسیون دنبال شود.

وی در ادامه تاکید کرد: در بخش اولویت های تقنینی نیز اصلاح قانون انتخابات و احزاب نیز جزو اولویت های کمیسیون به شمار می رود. نهایتا مقرر شد با جمع بندی نهایی در روزهای آتی کمیسیون به وظایف و اولویت های خود در ادامه مسیر بپردازد.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *