logo

ارسال لایحه پروتکل همکاری در مبارزه با جرایم سازمان یافته در دریای خزر به مجمع تشخیص

با اصرار نمایندگان بر مصوبه قبلی خود درخصوص لایحه پروتکل همکاری در زمینه مبارزه با جرایم سازمان یافته در دریای خزر این لایحه جهت تعیین تکلیف به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شد.

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان جلسه علنی امروز مجلس، گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی درمورد لایحه پروتکل همکاری در زمینه مبارزه با جرایم سازمان یافته در دریای خزر الحاقی به موافقت نامه همکاری در زمینه امنیت دریای خزر را که از شورای نگهبان اعاده شده بود را بررسی کرده و در نهایت با اصرار کمیسیون قضایی و حقوقی بر مصوبه قبلی خود، موافقت کردند.

علی نیکزاد که ریاست جلسه علنی مجلس شورای اسلامی را به عهده داشت پس از موافقت نمایندگان با گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی، تاکید کرد: با اصرار مجلس این لایحه برای تعیین تکلیف به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال می شود.

متن گزارش کمیسیون در خصوص این لایحه به شرح زیر است:

ماده‌واحده_سند الحاقی (پروتکل) همکاری در زمینه مبارزه با جرائم سازمان‌یافته در دریای خزر الحاقی به موافقتنامه همکاری در زمینه امنیت در دریای خزر مورخ ۲۷ آبان ۱۳۸۹(۱۸ نوامبر ۲۰۱۰)) مشتمل بر (۱۸) ماده به‌ شرح پیوست تصویب و اجازه مبادله اسناد آن داده می‌شود.

تبصره_ رعایت اصول هفتاد و هفتم(۷۷)، یکصد و بیست و پنجم(۱۲۵) و یکصد و سی و نهم(۱۳۹) قانون اساسی در اجرای این قانون، الزامی است.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *