logo

وزیر کشور دولت سیزدهم باید سخن و اعتراض مردم را بشنود

یک نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با بیان این که وزیر کشور باید سخن و اعتراض مردم را بشنود گفت: برای دولت سیزدهم باید وزیر کشوری انتخاب شود که توانایی لازم برای حل مشکلات کشور را داشته باشد.

محمد جواد آرین منش در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه در یک شرایط بسیار حساسی به سر می بریم، اظهار کرد: متاسفانه کشور به دلیل تحریم ها و ضعف مدیریت ها بامشکلات بسیار حاد و جدی در حوزه های اقتصادی و اجتماعی مثل تورم لجام گسیخته، فقر و فساد و تبعیض ، بی عدالتی و بحران هایی مثل کمبود آب مواجه است، بنابراین لزوم دارد دولت سیزدهم در حوزه های مختلف از نیروهای کارآمد و مناسب استفاده کند.

وی در ادامه افزود: وظیفه وزارت کشور برقراری نظم و امنیت در داخل کشور کاهش آسیب های اجتماعی، پاسداشت آزادی های اجتماعی و سیاسی در  چارچوب قانون اساسی و حمایت و هدایت احزاب است. بنابراین باید وزیر کارآمد انتخاب شود که توانایی مدیریت حوادث غیر مترقبه داشته و بتواند با نیروی انتظامی برای برقراری نظم تعامل کند و همچنین دارای سعه صدر در حوزه های سیاسی و اجتماعی می باشد.

این فعال سیاسی در ادامه با اشاره به تجمعات اعتراضی اخیر در نقاط مختلف کشور خاطر نشان کرد: وزیری باید برای وزارت کشور انتخاب شود که توانایی لازم برای حل این مشکلات را داشته باشد. توجه به دردها و اعتراضات مردم ضروری است. وزیر کشور وظیفه دارد سخن مردم را بشنود و استانداران و فرمانداران و بخشدارانی انتخاب کند که آنها دنبال شناسایی مشکلات مردم و حل آنها باشند. وزیر کشور هم باید مطالبات مردم را از طریق دولت پیگیری کند.

آرین منش در پایان گفت: برخی از مشکلات امروز از قبل قابل پیش بینی و پیشگیری بود. اگر استانداران از قبل این مشکلات را پیش بینی و راهکار ارائه می کردند، می شد جلوی مشکلات را گرفت، اما اکنون با اعتراضاتی مواجه هستیم که برای نظم و امنیت کشور هم خطر آفرین است. فقدان برنامه ریزی و عدم توجه به آمایش سرزمینی اکنون کشور را دچار مشکل کرده است و وزارت کشور دولت سیزدهم باید به این نقاط ضعف توجه کرده  و از تکرار آنها بپرهیزد.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *