logo

فعال بودن ۸۲ درصد شهرک ها ی صنعتی کشور/ غیرفعال بودن ۲۱ درصد واحدهای صنعتی استان کرمان

ایسنا/کرمان معاون اقتصادی وزیر کشور گفت: در شهرک های صنعتی فعال متاسفانه حدود ۱۸ درصد(۸۵۰۰ واحد صنعتی غیرفعال) از ۴۷ هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی غیرفعال هستند.

“بابک دین پرست” شامگاه پنجم مردادماه در حاشیه بازدید از کارخانه سیمان کرمان و آلومینیوم هزار، بررسی مشکلات واحدهای تولیدی استان و تشکیل جلسه رفع موانع تولید را از جمله اهداف سفر خود به استان کرمان برشمرد و گفت: بررسی وضعیت واحدهای تحت تملک شبکه بانکی و همچنین بررسی وضعیت واحدهای راکد و نیمه راکد استان و تصمیم گیری برای احیای آنها از دیگر اهداف این سفر هستند.

وی  با بیان اینکه بررسی وضعیت شیوع و بروز کرونا در استان کرمان نیز در دستور کار قرار دارد، اظهار کرد: فردا جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان برگزار خواهد شد.

معاون اقتصادی وزیر کشور با اشاره به بازدیدهای امشب خود از واحدهای تولید استان کرمان بیان کرد: مهمترین مشکل کارخانه سیمان کرمان قطعی برق است لذا روزانه با حدود یک سوم ظرفیت خود فعال است.

وی با اشاره به تصمیمات امروز و دیروز وزارت صمت و نیرو عنوان کرد: با توجه به اینکه برخی از واحدهای تولیدی برای تولید به حداکثر ظرفیت برق نیاز دارند لذا در وزارت صنعت، معدن و تجارت برای رفع این مشکل نیز تصمیماتی در حال گرفتن است.

دین پرست بیان کرد: واردات کالاهایی که در داخل تولید می شود، یکی از مشکلات واحدهای تولیدی استان کرمان است و فردا بررسی لازم رادر این زمینه خواهیم داشت و اگر میزان تولید داخل، نیار بازار کشور را تامین کند، حتما اقدام لازم برای جلوگیری واردات این محصولات صورت خواهد گرفت.

وی تعطیلی واحدهای صنعتی در شهرک های صنعتی را یکی از مشکلات کشور دانست و بیان کرد: حدود ۱۰۱۱شهرک و ناحیه صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی در کشور داریم که از این تعداد ۸۲۸ شهرک و ناحیه صنعتی فعال هستند.

معاون اقتصادی وزیر کشور افزود: در شهرک های صنعتی فعال متاسفانه حدود ۱۸ درصد(۸۵۰۰ واحد صنعتی) غیرفعال هستند.

وی ادامه داد: در استان کرمان ۴۲ شهرک و ناحیه صنعتی وجود دارد که حدود ۱۳۵۰ واحد تولیدی در آنها مستقر هستند که ۲۱ درصد آنها غیرفعال می باشند.

دین پرست خاطرنشان کرد: فردا از واحدهای تولیدی شهرستان بم بازدیدی خواهیم داشت.

وی در پاسخ به این سوال که باتوجه به اینکه در استان کرمان سه کارخانه سیمان وجود دارد، آیا علت کمبود سیمان در این استان صادرات آن به خارج از کشور است؟ گفت: در خصوص صادرات سیمان اطلاعات کافی ندارم اما آنچه مسلم است مباحث اصلی مشکلات سیمان، کاهش تولید آن در سه هفته اخیر است.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *