logo

با حضور معاون وزیر کشور؛ مشکلات کارخانه سیمان کرمان بررسی شد

ایسنا/کرمان معاون اقتصادی وزیر کشور در سفر به استان و بازدید از کارخانه سیمان کرمان به بررسی مشکلات این کارخانه پرداخت.

“بابک دین پرست” شامگاه پنجم مردادماه با حضور در کارخانه سیمان به بررسی وضعیت تولید این واحد تولیدی پرداخت و با اشاره به راهکارهای برخی استان ها برای رفع مشکل برق صنایعشان، چند پیشنهاد به مدیر کارخانه سیمان و مدیر عامل برق منطقه ای استان کرمان داد و گفت: پیشنهاد خود را فردا در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی مطرح کنید تا بتوانیم از ظرفیت قانونی این ستاد برای رفع مشکل برق کارخانه سیمان استفاده کنیم.

به گزارش ایسنا، استان کرمان روزانه میزان تولید سیمان استان بیش از ۸۰۰۰ تن سیمان بوده است که اکنون به دلیل مشکل برق به حدود ۳۵۰۰ تن رسیده است. گفتنی است ظرفیت تولید فقط کارخانه سیمان کرمان ۳۵۰۰ بود که اکنون به دلیل مشکلات برق به حدود ۱۷۰۰ تن رسیده است.

به گزارش ایسنا، طبق مصوبه جدید کارخانه های سیمان از فردا ۷۰ درصد شبانه و ۳۰ درصد روزانه می توانند از برق مورد نیازشان استفاده کنند. اما طبق گفته مدیران کارخانه سیمان کرمان با این روش مشکل کمبود سیمان حل نمی شود زیرا برای فعال شدن همه بخش های تولید سیمان باید از ۱۰۰ درصد برق مورد نیاز استفاده کنند زیرا مراحل تولید به یکدیگر پیوسته هستند.

به گفته رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان، صنایع این استان در زمستان با مشکل گاز و تابستان با مشکل برق روبرو هستند که باید این مشکل را ریشه ای حل کرد.

در ادامه بازدید از کارخانه آلومینیوم هزار کرمان مقصد بعدی معاون وزیر کشور بود.

به گزارش ایسنا در یک ماه گذشته کارخانه آلومینیوم هزار کرمان به دلیل مشکل برق حدود ۴۵۰ تن کاهش تولید داشته است.

بر پایه این گزارش، شرکت صنایع آلومینیوم هزار به تولید ورق و فویل آلومینیوم برای مصارف صنعتی و لفافهای چند لایه ترکیبی با فویل جهت بسته بندی انواع مواد غذایی، دارویی، آرایشی بهداشتی، ساختمانی، صنعتی و اولین تولید کننده پاکت های هفت لایه آلومینیوم دار در ایران به نام هزار پک برای بسته بندی و ماندگاری طولانی مدت مواد غذایی و استریل لبنی و آبمیوه مشغول است.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.