logo

برگزاری آنلاین جشنواره تجسمی جوانان در موزه هنرهای معاصر

بیست و هشتمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران روز شنبه ـ نهم مرداد ماه ـ در محل موزه هنرهای معاصر به صورت مجازی افتتاح می شود.

به گزارش ایسنا به نقل از واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی، بیست و هشتمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران به دبیری رضوان صادق زاده با حضور ۱۵۰ هنرمند جوان از سراسر کشور به صورت مجازی برگزار خواهد شد. 
به گفته رضوان صادق زاده این دوره از جشنواره نیز به دلیل پاندمی کرونا مانند سال گذشته به صورت آنلاین و با حضور استادان کارگاه ها در موزه هنرهای معاصر روز شنبه افتتاح می شود و از روز یکشنبه ۱۰ مرداد تا ۱۲ مرداد کارگاه های آنلاین برپا خواهد بود. 
دبیر بیست و هشتمین دوره از جشنواره هنرهای تجسمی جوانان گفت: در این دوره از جشنواره ۷۲۴ هنرمند با ۴۵۷۸ اثر از ۳۰ استان در جشنواره شرکت کردند که از این تعداد ۴۹۶ خانم و ۲۲۸ نفر هم آقا بودند. بعد از برگزاری مجازی جلسات انتخاب هنرمندان برای شرکت در کارگاه های جشنواره، در نهایت ۱۵۰ هنرمند در ده رشته؛ نقاشی (۲۱ نفر)، عکاسی(۱۹ نفر)، طراحی(۱۶ نفر)، ارتباطات تصویری(گرافیک) (۱۸ نفر) تصویر سازی(۱۶ نفر)، خوشنویسی(۱۶ نفر)، نگارگری(۱۴ نفر)، مجسمه(۱۲ نفر)، کاریکاتور(۱۰ نفر) و هنرهای جدید (۸ نفر)، پذیرفته شدند. 
صادق زاده در ادامه گفت: استادان کارگاه های جشنواره هم عبارتند از: مریم کهوند (گرافیک) مانلی منوچهری( تصویرسازی) روح الله شمسی زاده (مجسمه) احمد مازادی (خوشنویسی) محمد خلیلی (طراحی) بهنام صدیقی (عکاسی) محمدرضا دوست محمدی (کاریکاتور) سعید روانبخش (نقاشی) صدیقه احمدی باصیری (نگارگری) و آزاده گنجه (هنرهای جدید)

بیست و هشتمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران با ریاست هادی مظفری، دبیری رضوان صادق زاده و دبیر اجرایی عبدالرحیم سیاهکارزاده از ۹ تا ۱۵ مردادماه به صورت مجازی در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار می شود. 

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *