logo

4863 نفر از جامعه ایثارگری استان مرکزی واکسن کرونا دریافت کردند

ایسنا/مرکزی معاون بهداشت و درمان بنیادشهید و امور ایثارگران استان مرکزی گفت: تاکنون در مجموع ۴ هزار و ۸۶۳ واکسن کرونا برای جامعه ایثارگری تزریق شده است البته این به جز مواردی است که به صورت گروه سنی از سوی علوم پزشکی انجام شده است.

قاسم محمدنژاد در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: از ابتدای تزریق واکسن کرونا تاکنون سه مرحله واکسیناسیون برای گروه  های مختلف ایثارگران انجام شده است.

وی افزود: در مرحله نخست، ۱۰۰ نفر از جانبازان ۷۰ درصد با شرایط خاص(شیمیایی حاد- قطع نخاع- قطع دوپا- نابینا) و ۴۰ نفر از خانواده های دارای دو شهید و در مرحله دوم ۶۱۵ نفر از جانبازان ۵۰ تا ۷۰ درصد و در مرحله سوم ۴۰۲۰ نفر از جانبازان ۲۵ تا ۴۵ درصد و همسران جانبازان ۷۰ درصد واکسینه شده اند که البته واکسیناسیون برخی از افراد گروه سوم در حال انجام است و هنوز به اتمام نرسیده است، همچنین گروه اول از این تعداد دوز اول و دوم واکسن را دریافت کرده و گروه های بعدی دوز اول را دریافت کرده اند.

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی تصریح کرد: تاکنون در مجموع ۴ هزار و ۸۶۳  واکسن کرونا برای جامعه ایثارگری تزریق شده است، البته این به جز مواردی است که در قالب گروه سنی از سوی علوم پزشکی انجام شده است. در صورتی که افراد مشمول این گروه از واکسیناسیون جامانده‌اند، می‌توانند با مراجعه به بنیاد شهید و دریافت معرفینامه به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

محمدنژاد اضافه کرد:  اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی آمادگی دارد به ایثارگران گروه هدف واکسیناسیون کرونا و جانبازان دارای شرایط سخت و صعب العلاج که بیماری سخت درمان و شرایط زمین گیری دارند بر اساس تشخیص پزشک اقلام توانبخشی و تجهیزات پزشکی در اختیار قرار دهد.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *