logo

“علیه وطن، مقابل ملت”؛ بررسی پرونده‌ یک شکست

"علیه وطن، مقابل ملت"؛ بررسی پرونده‌ یک شکست

شماره سی‌ام ماهنامه فرهنگی و هنری “سرو” با عنوان “سرزمین بی‌غروب”، به مناسبت سالگرد بازگشت آزادگان قهرمان به وطن منتشر شد.

به گزارش ایسنا، ماهنامه فرهنگی هنری سرو به همت موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و مدیر مسئولی دکتر علی اصغر جعفری؛ مدیرعامل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و سردبیری محمود اکرامی در راستای ترویج فرهنگ مقاومت و تبیین ارزش‌های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس انتشار یافت.
در این شماره از ماهنامه، یادداشت مدیر مسئول ماهنامه فرهنگی هنری سرو؛ دکتر علی اصغر جعفری را با عنوان “انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بالنده و الهام بخش” می‌خوانید. همچنین در بخش یادمان گزارشی از هفته نامه “لیپوینت” فرانسه درباره ” موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس” با ترجمه دکتر زهرا داورپناه و “آینده موزه ها” به قلم دکتر مجتبی عبادی فتح انتشار یافته است. در بخش پرسمان سرو به بررسی کودتای آمریکایی- انگلیسی ۲۸ مرداد در گفتگو با مجید تفرشی با عنوان ” پیامدهای تلخ استعمار برای آزادی خواهان”، “سرزمین بی‌غروب” روایت حاج صدیق خالدیان از روزهای اسارت به دست گروهک کومله، ” انتحار نفاق” بررسی چرایی انجام عملیات “فروغ جاویدان” از سوی منافقین پرداخته شده است.
گفتنی است؛ این شماره از ماهنامه با شش بخش راهیان، یادمان، راویان، دیده‌بان، گفتمان و پرسمان تهیه و تنظیم شده است که در این شماره مطالب خواندنی چون گفتگو با سید حسین هاشمی، اولین عکاس سانحه سقوط هواپیمای مسافربری ایران ایر توسط ناو وینسنس آمریکا، چشم در چشم با انحراف، سکوت سینما برای جنگ، “رنگ خدا” مروری بر هنر نقاشی دفاع مقدس، راهبری رهبر معظم انقلاب اسلامی در نهضت تولید علم به قلم مهرداد صالحی، ضرورت‌ها و رهیافت‌های جنبش نرم افزری، علیه وطن “پرونده‌ای برای بررسی همکاری سلطنت طلب‌ها و پهلوی‌ها با رژیم بعث عراق و… را می خوانید.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *