logo

سه گانه جدید «جن گیر» ساخته می شود

کمپانی یونیورسال از ساخت یک سه گانه جدید از فیلم ترسناک «جن گیر» با بودجه چشمگیر ۴۰۰ میلیون دلاری خبر داد.

به گزارش ایسنا به نقل از ورایتی، «الن برنستاین» بازیگر برنده اسکار که در قسمت اصلی فیلم معروف «جن گیر» محصول ۱۹۷۳ بازی کرده بود، قرار است در این سه گانه جدید بار دیگر به دنیای ترسناک و دلهره آور جن گیر وارد شود و نقش «کریس مک نیل» را تکرار کند.

همچنین «دیوید گوردن گرین» کارگردانی سه گانه جدید «جن گیر» را بر عهده خواهد داشت و تاریخ اکران ۱۳ اکتبر ۲۰۲۳ برای رونمایی از قسمت نخست این فیلم در نظر گرفته شده و درباره تاریخ نمایش دو قسمت بعدی این سه گانه هنوز تصمیم گیری نشده است، اگرچه این احتمال وجود دارد که سامانه نمایش آنلاین «Peacock» متعلق به یونیورسال، عرضه این قسمت ها را برعهده داشته باشد. 

«دیوید گوردون گرین» در سال ۲۰۱۸ فیلم موفق «هالووین» را ساخت که با بودجه ۱۰ میلیون دلاری به فروش ۲۵۵ میلیون دلار دست یافت و دو قسمت جدید این فیلم سینمایی با نام های «هالووین می کشد» و «هالووین پایان می دهد» را نیز نویسندگی، تهیه کنندگی و کارگردانی کرده است. 

نسخه اصلی «جن گیر» در سال ۱۹۷۳ به کارگردانی «ویلیام فردکین» و بر اساس رمانی به همین نام نوشته «ویلیام پیتر بلتی» به سینما آمد و به عنوان یکی از موفق ترین فیلم های ترسناک تاریخ سینما به فروش ۴۴۱ میلیون دلاری دست یافت و برای ۴۴ سال پرفروش ترین فیلم ترسناک تاریخ سینما بود تا رکورد آن توسط فیلم «آن» شکسته شد. «جن گیر» در ۱۰ شاخه نامزد اسکار شد و دوجایزه نیز دریافت کرد. 

فیلم هایی که در ادامه نسخه اصلی «جن گیر» (۱۹۷۳) ساخته شدند هیچ یک به موفقیتی در سطح آن دست نیافتند. «جن گیر ۲: مرتد» در سال ۱۹۷۷ ساخته شد و علی رغم نقش آفرینی «ریچارد برتون» و «لیندا بلر» بازیگر فیلم اصلی «جن گیر»، از آن به عنوان یکی از بدترین فیلم های تاریخ سینما یاد می شود. «جن گیر ۳» به کارگردانی خودِ «ویلیام پیتر بلتی» با بازخوردهای بهتری رو به رو شد اما هیچگاه با فیلم اصلی قابل مقایسه نبود. فیلم «جن گیر: آغاز» محصول ۲۰۰۴ نیز از لحاظ هنری و تجاری با یک شکست رو به رو شد. 

«ویلیام فردکین» پیش از این هرگونه مشارکت در ساخت قسمت های جدید فیلم ترسناک «جن گیر» را رد کرده است. 

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *